fbpx

Výber správnej veľkosti

Oblečenie by malo byť primerane voľné, aby zabezpečilo dostatočnú vzduchovú izoláciu a priestor, pre strednú vrstvu oblečenia. Ak je oblečenie tesné, znemožnuje vytvorenie tejto vzduchovej izolácie a nezabezpečuje primeraný tepelný komfort. Navyše dieťa sa v tesnom oblečení necíti pohodlne a bráni mu vo voľnosti pri hraní, športovaní alebo lezení. Naopak oblečenie, ktoré je príliš voľné alebo dlhé, tiež môže bránit v pohybe alebo zavadzať pri hraní.

Ako dlho oblečenie vydrží môjmu dieťaťu?

Oblečenie Reima® má približne 6 cm voľu na další rast a taktiež na správne navrstvenie oblečenia. Ak sa napríklad na jeseň výška Vášho dieťaťa blíži ku 104 cm a je chudej alebo strednej postavy, číslo 104 by malo primerane sadnúť a vydržať celú zimu. Avšak deti rastú v špurtoch, takže občas može byť aj väčšie číslo tou správnou voľbou.

  • Na obrázku je overal číslo 104 na deťoch priemernej postavy a rôznej výšky (98cm, 104cm a 110cm). Ak sa dá, odporúčame oblečenie vyskúšať, pretože každé dieťa je iné a rozdiely sú aj v jednotlivých strihoch. Niktoré outfity sú voľnejšie, iné zasa viac kopírujú postavu
  • Požiadajte svoje dieťa aby si čuplo, chrbát overalu by nemal byť priveľmi napnutý – mala by tam ostať pimeraná voľa od rozkroku po krk.
  • Požiadajte svoje dieťa aby zdvihlo hore ruky. Dĺžka rukávou je správna vtedy, ak zápästia ostanú zakryté.
  • Sú nohavice na konci príliš nazbierané? Zovľte menšiu veľkosť, alebo skráťte správnym nastavením pásu. Na konci nohavíc bývajú zväčša odnímateľné alebo elastické popruhy, ktoré zabraňujú, aby nohavice prepadli pod chodidlo.
  • Ak sedí dĺžka oblečenia, ale je potrebného viac miesta okolo brucha alebo ramien, zvolťe volnejší strih alebo väčšie číslo.
  • Nezabudnite na to, že ak nakupujete v našom online obchode, máte možnosť bezplatnej výmeny alebo vrátenia tovaru do 14tich dní.
  • Ak potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať a skúsime Vám s výberom správnej veľkosti pomôcť.