fbpx

Správne vrstvenie oblečenia

Ak trávime čas vonku, oblečenie musí byť prispôsobené našej aktivite, aby nám nebolo píliš teplo alebo naopak zima. Našťastie, udržať si správny tepelný komfort, nie je až taká veda: vlhkosť má pohlcovať spodná vrstva, teplo zabezpečiť stredná vrstva a priedušnosť, prípadne vodeodolnosť a vetruvzdornosť má mať vrchná vrstva oblečenia. Prečítajte si naše tipy na správne vrstvenie oblečenia a vyberte si z našej ponuky produkty, ktoré zabezpečia dieťaťu maximálny komfort v každom počasí!

Spodná vrstva

Komfort začína vo vnútri

Vedeli ste, že mokrá koža chladne 25 krát rýchlejšie ako suchá? Práve preto je v zime dôležité, dvádzať pot a vlhkosť ďalej od tela a tým zabezpečiť pocit tepla a sucha. Každá Reima spodná vrstva je jemná a hladké švy zabezpečia, že nekúše. Keďže je v kontakte priamo s detskou pokožkou, mala by byť z prírodného materiálu. Deti, ktoré sú aktívne, hýbu sa a potia, existujú rôzne zmesi vlny. Vlna je ideálna na udržiavanie tepelného komfortu, ale samotná vlna je kúsavá, preto sú lepšie zmesi, ktoré vedia zabezpečiť väčšiu jemnosť, prípadne pružnosť materiálu a sú pre dieťa pohodlnou a príjemnou voľbou.

Druhá vrstva

Druhá, stredná vrstva je tepelný izolant, je to hrejivá vrstva, ktorá má v chladnom počasí dodávať tepelný komfort a pritom by nemala brániť prestupu vlhkosti ďalej od tela. Keďže vzduch najlepšie izoluje, táto vrstva by ho mala vedieť v svojej štruktúre udržať čo najviac. Druhá vrstva býva často z umelých materiálov ako je fleece. V studenom a vlhkom počasí, keď už klasické materiály nepracujú si fleece dokáže udržať svoje termoizolačné vlastnosti pričom je jemný, mäkký a rýchlo schne.

Vonkajšia vrstva

Tretia, vonkajšia vrstva by mala mať niekoľko základných vlastností. Najdôležitejšou vlastnosťou je zabežpečiť ochranu pred počasím. Čiže chrániť voči vetru, vode, ale zároveň byť priedušná, aby nebránila prestupu vlhkosti smerom von a pri deťoch aj oderuvzdorná, aby oblečenie čosi vydržalo, keďže deti vedia dať oblečeniu poriadne zabrať. Do veľmi chladného počasia sú ideálne páperové výrobky, ktoré majú najlepšie termoizolačné schopnosti a pritom sú ľahké a skladné. Do vlhkého počasia, keď páperie stráca svoje termoizolačné schopnosti, sú zasa lepšie umelé materiály, ktoré si vedia udržať svoje vlastnosti aj pri zmene vlhkosti.